Vo Svätom Kríži hrali zbytočne tvrdo

Futbalisti I. triedy odohrali ďalšie kolo súťaže. Východná, Ludrová, Hubová aj Svätý Krížvsietili po jednom góle a prehrali.

Futbalisti I. triedy odohrali ďalšie kolo súťaže. Východná, Ludrová, Hubová aj Svätý Kríž vsietili po jednom góle a prehrali.

Sv. Kríž – Ľubochňa 1:4 (1:3)

Zápas sa odohrával v strede poľa až do 21. min., keď domáca obrana ustupovala pred Filipom Chylom a ten z dvadsiatich metrov trafil pod šibenicu a bolo 0:1. V 28. min. vyrobila domáca obrana ďalšiu chybu a Adam Bruk strelou z hranice jedenástky upravil na 0:2. V 41. min., po rohu Moravčíka, usmernil loptu do siete Tomlák a znížil na 2:1. V samom závere polčasu strelil gól hostí Jaroslav Dráb. V druhom polčase sa domáci snažili o zmenu výsledku, ale gól strelili hostia v 62. min. Adamom Brukom. Zápas sa hral zbytočne tvrdo a dochádzalo k zraneniam hráčov.

Góly: domáci – Tomlák, hostia – F. Chyla, Bruk 2, Dráb

Sv. Kríž: Španko (Staroň), Tomčík, Moravčík, Tomlák, Dorniak, Rumanský, Španko, Magura, Benčo, Horanský (Baďo), Kubík (Antol)

Ľubochňa: Bražina, P. Gerec (Dančo), Vrtich, A. Chyla, Janky, Bruk, Rapoš, F. Chyla, Vrlík (J. Gerec), P. Chyla, Jaroslav Dráb

Hráči zápasu: Dorniak (Sv. Kr.), P. Gerec (Ľub.)

Ludrová – Kvačany 1:5 (0:2)

Domáci sa museli vysporiadať s absenciou brankára Cáracha, ktorého nahradil Kajan. Hostia dokonale zaskočili domácich a do prestávky viedli 2:0. Po zmene strán Kvačany kontrolovali priebeh zápasu a zvýšili skóre na hrozivých 0:5 z pohľadu domácich, pretože ludrovská obrana nemala dobrý deň a dovolila hosťom tri samostatné nájazdy.

Domáci len kozmeticky upravili skóre s vedomím, že takýto výprask sa nesmie opakovať.

Góly: domáci – Laclavík, hostia – Uram, Ďuroň, Gregor, Dutka (vl.), Kojš

Ludrová: Kajan, Lazík, Fain, Petro (Dutka), Kučera, Průcha, Laclavík, Drozd, Jurika (Pavol), Droppa (Hollý), Záchej

Kvačany: Kmeť, Bella, Tkáč, Borsík, Lasák, Fiačan, Gregor (Šablatúra), Uličný, Kojš, Ďuroň (Štefka), Uram (Ogorek)

Hráč zápasu: Uram

Jamník – Lisková 2:3 (0:1)

Zápas sa odohral na mokrom teréne s nešťastným koncom pre domácich, ktorí hrali opäť bez viacerých hráčov základnej zostavy. Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase po priamom kope. V druhom polčase domáci pritlačili súpera na jeho polovici, ale opäť inkasovali. Zvýšenou bojovnosťou sa im podarilo vyrovnať, ale následne zahodili aj dve gólové šance, a to sa im vypomstilo. V poslednej minúte totiž inkasovali aj do tretice a prišli o všetky body.

Góly: domáci – M. Pavkovček, Hudák, hostia – Hančík, Blaško, Mrnčo

Jamník: Krajčuška, M. Pavkovček, Choma, Holbus, Grešo, Gecelovský, Hudák, A. Beňo (P. Pavkovček), Handrk, Ilavský, J. Beňo

Lisková: Bačík, Rusnáček, Hančík, S. Demko, Kubala (Mrnčo), Marton, Mrva, Lauko, Karník, Blaško, K. Demko

Hráč zápasu: Holbus

Východná – Lipt. Ján 1:2 (0:1)

Góly: domáci – Mikuš, hostia – Urbanovič 2

Východná: Drgoň, Halko, Roth (Brezina), Mikuš, Stano, Holík, Poliak, Debnár (Kráľ), Halko, Hudáček

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší, Marcinek (Brunčiak), Devečka, Urbanovič, Penciak (Szűcs), Múranica, Malacký, Vrlík, Čatloš

Smrečany/Žiar – Pribylina 1:1 (1:0)

Góly: domáci – Suský, hostia – Tarageľ

Smrečany/Žiar: Števko, E. Moravčík, Válek, Slodki, Pajerchin (Smatana), Feketík, Kubáň, Oško (M. Moravčík), Suský, Furčák, Frič (Adamík)

Pribylina: Mikuš, Stračiak, Martan, Sochor, Račko, Ri. Jurík, J. Jurík, Benko, M. Jurík, Harich (Pačan), Tarageľ

Lipt. Sliače – Bobrovec 3:0 (1:0)

Domáci povzbudení víťazstvom na pôde lídra vstúpili do zápasu s tabuľkovým susedom s chuťou. Už v 3. min. si pekne nabehli na centrovanú loptu do pokutového územia Sršeň s Hanulom, lopta im však zoči-voči brankárovi ušla do zázemia. Tlak domácich s pribúdajúcimi minútami silnel a vypracovali si množstvo šancí, z ktorých však premenil len jednu Sršeň v 11. min. Na úvodnom góle sa podpísal chybným vybehnutím aj hosťujúci gólman. Hostia hrozili z občasných kontier, v ktorých bol najaktívnejší Burdel s Dankom.

V druhom polčase sa počet šancí mierne zredukoval. V 55. min. sa však po rohu presadil hlavou domáci Sršeň – 2:0. Azda najväčšiu šancu zápasu spálil v 81. min. Kováčik, keď sám z troch metrov nedokázal usmerniť loptu za Kellov chrbát. V 84. min. zavŕšil hetrik po veľkej chybe hosťujúceho obrancu a samostatnom nájazde na Kella ostrostrelec Sršeň. Do konca zápasu sa už nič podstatné nezmenilo a domáci zaknihovali druhé domáce víťazstvo v tejto sezóne.

Góly: Sršeň 3

Lipt. Sliače: Hadač, Gejdoš, Bartánus, Likavčan, Sliacky, Bruk, Urban, Hanula (Kurhajec), Kováčik (Kendera), Sršeň, M. Littva (Trnovský)

Bobrovec: P. Kello, Volaj, Janičina, Š. Kello (Sekan), F. Danko, Gazda, Burdel, Moravčík, Chudý, Črep (Lisý), Matloň (Beláni)

Hráč zápasu: Sršeň

Ľubeľa – Hubová 3:1 (1:1)

Domáci nastúpili v kompletnej zostave. V zápase mali jasnú prevahu zaslúžene vyhrali.

Góly: domáci – Tholt, M. Kúkol 2, hostia – Nechaj

Ľubeľa: Huba, M. Kúkol, V. Oško (Slačka), J. Kúkol, Bubniak (Grečner), J. Oško, Tholt, Hlavatý, Vyšný, Vrbenský, Suchý (Badzík)

Hubová: Sloboda, Podskuba, P. Chrenko, Dziadek, Holík, Lelek, Hanko, Lopeň, Nechaj, Gerec, Žihlavník

Hráč zápasu: J. Kúkol

1. Pribylina 23 16 3 4 43:24 51

2. Ľubochňa 23 13 4 6 57:26 43

3. Lipt. Ján 23 13 3 7 40:26 42

4. Ludrová 23 13 3 7 44:36 42