V beňadikovskom klube sa blýska na lepšie časy

S II. triedou sa v Beňadikovej ešte ani zďaleka nelúčia.

Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon.Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Podtureň – Iľanovo 1:2 (1:1)

V slušnom zápase sa ako prví radovali z gólu hostia po peknej strele Galla. Vzápätí nevyužil šancu hosťujúci Devečka. Od toho momentu prevzali domáci iniciatívu, čoho dôsledkom bolo vyrovnanie. Podtureň môže mrzieť množstvo zahodených šancí v prvom polčase. Po zmene strán hostia vyrovnali hru a mali viacero vyložených šancí. Tou rozhodujúcou bola strela z priameho kopu, ktorá rozhodla zápas. Jej autorom bol opäť Gall.

Góly: Žember – Gall 2

Podtureň: Hrča, Flóro, Benčo, Grieš, L. Vozárik (Z. Mlynarčík), Račko, Tomo, Šimovček (Kováčik), Žember, Psotka

Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Droppa, Žiaran, Ľ. Kráľ, M. Kráľ, Gall (Frič), Boďa (Dzúr), Zeleňák (Ochodnický), Devečka, Galko

Hráč zápasu: Gall

Hrboltová – Lipt. Revúce 0:2 (0:0)

Domáci očakávali konečne víťazstvo, ale už v úvode zápasu videl jeden z ich hráčov červenú kartu, a to ovplyvnilo celý zápas. Prvý polčas skončil bezgólovo, ale po prestávke sa hostia dvakrát gólovo presadili. Domáci sa snažili, ale oslabení o jedného hráča, nemali dostatok síl na to, aby s výsledkom niečo urobili.

Góly: Kurilla, Saniga

Hrboltová: Rechtorík, Lauko, Bačkor (Buchta), Ondrovič, Kralovenský, Chovan, Holubčík, Bystričan (Huba), Sokol, Meško (Peťko), Bistiak

Lipt. Revúce: Šooš, Gazdarica, Kuriš (A. Saniga), Janek, Kurilla, Kutaj (M. Saniga), Mesík, Piliar, Bedač, Praženica (Hariň), Jureník

Hráč zápasu: Bistiak

Lipt. Teplá – Sv. Kríž 7:2 (5:1)

Góly: Dvorský, Bobek 3, M. Červeň, Kvasničák, Kovalčík – Rumanský

Lipt. Teplá: Turčok (Maslo), Kovalčík, Fajta (Venc), Slovák, M. Červeň, Kvasničák, Slovák, J. Červeň, Jurkulák (Likavec), Bobek, Dvorský

Sv. Kríž: Španko, Bella, Staroň (Horanský), Antol, Dorniak, Rumanský, Baďo (Kubík), Širúček, R. Španko, Hriadel, P. Španko

Beňadiková – Štiavnička 1:2 (0:1)

Zápas bol vyrovnaný. Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon a v tíme vidno zlepšenie. So súťažou sa v Beňadikovej ešte ani zďaleka nelúčia. Pochvalu za výborný výkon si zaslúži najmä domáci brankár Šimček.

Góly: J. Zlejší – Piroh, Chorváth

Beňadiková: Šimček, Zawisza, M. Račko, Matušek, D. Račko, Krčula, P. Zlejší, J. Zlejší, Vyparina (Kriška), Lehotský, Bonko

Štiavnička: Petružela, Novák, Hyko, Kajúch, Piroh, Rázga, Pe. Hollý, Pa. Hollý, Chorváth, Šaradín, Šida

Hráč zápasu: Šimček

Part. Ľupča – Lipt. Lúžna 2:1 (1:0)

Góly: P. Peterec (pen.), Balážec – Švanda

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Gruchalák, Smitek, Kacian, Piatka (Budvesel), Zelený (Šlachta), P. Peterec, Chriašteľ (Balážec), Kráľ, Frič

Lipt. Lúžna: Sliacky, Trnka (Uhrík), Mydliar, Kajda, Veselovský, Kostúrik, M. Targoš, Siekiera (Soják), Kloda, Jesenksý (Staš), Švanda

Prosiek – Komjatná 4:0 (3:0)

Domáci diktovali tempo zápasu od prvého polčasu. Vytvorili si trojgólový náskok a úspešne odolávali brejkom hostí. Pochvalu si zaslúži najmä domáci brankár. V druhom polčase Prosiek kontroloval hru až do víťazného konca za stavu 5:0.

Góly: Tomek 2, Krajči, Švárny

Prosiek: Hrča, Franko, Majerčiak, Baleja, Vigoda, Krajči, Štefka (Jendrušák), Račko (Vigoda), Pagáč, Švárny, Tomek (Sprušanský)

Komjatná: Bartík, Kubernát, D. Lacko, Roštek, Kútnik (Maga), Ondrejka, Švalec, Lacko, Kubo, Junka, Ondruš

Lúčky – Vavrišovo 1:1 (0:1)

V extrémnej horúčave začali aktívnejšie domáci, ktorý do 20. min. nevyužili tri vyložené šance. Hostia potom zvýšili svoju aktivitu, ktorú korunoval Zázrivý v 35. min. exportnou strelou z priameho kopu z 30 – tich metrov. Domáci do polčasu už nič nevymysleli. Po prestávke domáci pritlačili hostí do defenzívy a v 51. min. vyrovnali B.Hrbčekom po sérii zblokovaných striel domácich obrancami hostí. V druhom polčase oba celky hrali rýchly kombinačný futbal, ale ďalších góly diváci nevideli.

Góly: B. Hrbček – Zázrivý

Lúčky: Drígeľ, Bobček, Pecho, Volf, Zachar (M. Mišík), B. Hrbček, M. Hrbček (Zagora), Matula, Mišík, F. Hrbček, Zachar

Vavrišovo: Benčo, Teniak, Kuna (Majzlík), Budaj, Galet, Kohút, Divok (Slivoš), Zázrivý, Krajčírik, Sabovčík, Mihok, Piovarči

1. P. Ľupča 5 4 1 0 23:3 13

2. L. Lúžna 5 4 0 1 13:7 12

3. Komjatná 5 4 0 1 14:9 12

4. L. Teplá 5 3 1 1 23:10 10

5. Vavrišovo 5 3 1 1 15:7 10