V druhom polčase Ruža naservírovala kopec futbalových lahôdok

V 7. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok vyprášili Zemplín Michalovce 4:0, keď hostia mohli byť radi, že neobišli ešte horšie.

Ružomberský brankár Macík v akcii.Ružomberský brankár Macík v akcii.

RUŽOMBEROK. „Takto sme si zápas predstavovali,“ pritakal po skončení stretnutia kapitán domáceho mužstva Marek Sapara. „Od začiatku sme išli za jediným cieľom odčiniť prehru 1:3 z predchádzajúceho kola. V Trenčíne nám stretnutie nevyšlo, urobili sme strašne veľa chýb a tak to inak u majstra dopadnúť ani nemohlo. Som veľmi rád, že opäť sa nám podarilo potešiť divákov a dúfam, že na budúce ich príde ešte viac.“

Prvú strelu medzi žrde vyslal v 5. min. michalovský Mensah, futbalista z Guinei a Macík medzi domácimi žrďami ju hravo kryl. V 15. min. z uhla napriahol Sapara, gólman reprezentanta Zemplína Macej loptu len vyrazil a Daniel pohotovo strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. „Čakal som, že lopta sa niekde odrazí, dobre som stál. Potom som ju už len prepálil do siete. Myslím si, že na začiatku sme boli dosť nervózny a práve vedúci gól priniesol upokojenie. A mňa aj odľahčil,“ podotkol k dôležitému zápasovému momentu 24 – ročný Erik Daniel, ktorý do Ružomberka po prvom ligovom kole prestúpil z Myjavy a na novom pôsobisku sa premiérovo zapísal do streleckej listiny.

Medzi 23. a 25. min. Sapara pri dvoch štandartkách asi zo 40 m vytiahol podobný signál. V prvom prípade z jeho kolmice loptu do „ohňa“ na P. Masla nasmeroval Kružliak, ale hostia sa ubránili. Druhýkrát milimetrový center kapitána Ruže našiel Mareša a ten v gólovej pozícii z prvej namieril nad.

V 34. min. mal J. Maslo na hlave tutovku, aby poistil domáce vedenie, lenže po ideálnom Saparovom rohu sa zblízka netrafil. „Sú to veci, ktoré sa pilujú na tréningoch. Keď loptu dobre kopnete a hráči bežia kam majú, tak to vychádza. Len som bol trošku smutný, že z týchto čancí sa nemenilo skóre,“ okomentoval učebnicové štandartné situácie ich ekzekútor. V závere prvého dejstva, ktoré sa zväčša odvíjalo na polovici hostí, pohrozili aj Michalovce. Žofčákov priamy kop z 20 m opečiatkoval žrď.

Po zmene strán už Liptáci veľmi rýchlo zápas vybavili. V 51. min. Saparov priamy kop prekĺzol Macejovi popri pravej žrdi do siete. „Bola to pozícia aj na center, no povedal som si, že priamy kop pošlem na bránu. S tým, že do pokutového územia išiel na hlavičku Jano Maslo, sme asi trochu súpera zmiatli. Chvalabohu loptu skončila v sieti. Som veľmi rád, po dlhšej dobe sa mi podarilo zase skórovať, navyše doma, pred mojou rodinkou – manželkou a deťmi,“ dodal šéf domácej kabíny.

V 57. ružomberskú akciu potiahol Daniel, Mareš loptu naservíroval Nagyovi a bolo 3:0. O štyri minúty neskôr sa Mareš chytal za hlavu, keď jeho „gólovke“ cestu do siete skrížil spoluhráč Chrien. V 68. min. veľkú príležitosť zavraždil Kružliak. V 69. min. sa hostia prvý raz po prestávke dostali na dostrel ružomberskej brány, pri Mensahovej koncovke bol Macík pozorný. V 76. min. po domácej brejkovej situácii, Mareš hlavou mieril tesne vedľa. V 81. min. sa už aj český legionár pod Čebraťom dočkal gólu, po dravom prieniku Gála-Andrezlyho, čím sa dostal na kótu piatich zásahov do čierneho. V 90. min. ešte Macej zabránil piatej pohrome pri čistej príležitosti Faška. Zverenci trénera Norberta Hrnčára druhý polčas ovládli, hrali moderne, nápadito, čo aj spokojní diváci náležite odmenili.

„V prvom polčase to z našej strany nevyzeralo vôbec zle. Ružomberok dal gól po našej individuálnej chybe, no aj my sme mali dobré situácie, len škoda, že sa nedotiahli ku gólu. Zlomový bol druhý gól, ten nás položil a potom už domáci diktovali hru,“ povedal k duelu kormidelník Michaloviec Antom Šoltis.

V podobnom duchu hovoril aj stredopoliar hostí Igor Žofčák, ktorý do veľkého futbalu vstúpil práve v Ružomberku a pred desiatimi rokmi bol pri „double“ Ruži: „Prvý polčas z našej strany nebol zlý, mali sme aj nejaké pološance. V závere som mohol vyrovnať, ale trafil som iba žrď. Bohužiaľ, v druhej ´polke´ sme vybuchli.“

Momentálne je v našej najvyššej futbalovej súťaži asociačná prestávka. Po nej 10. septembra sa Ružomberok predstaví v Senici.

Ružomberok – Michalovce 4:0 (1:0)

Góly: 15. Daniel, 51. Sapara, 57. Nagy, 81. Mareš. Žlté karty: Leško, Vajs. Rozhodca: Prešinský – 1860 divákov.

MFK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kolčák – Nagy – Daniel, Chrien (82. Lačný), Sapara (73. Ďubek), Gál-Andrezly – Mareš (83. Faško).

POVEDAL O ZÁPASE

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme v útočnej tretine ihriska ľahko strácali lopty a akcie nedotiahli do zakončenia. Tým sme dávali hosťom priestor na ofenzívu. Po prestávke sa mužstvo rozbehalo, hralo rýchlo, kolmo. Okrem pekných gólov, sme ešte spálili veľké množstvo šancí.“